İçeriğe geç

Ankara Oto Kiralama Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Türkiye’nin başkenti Ankara oto kiralama firmaları bazen çok abzürt isteklerde bulunabiliyorlar. Ankara araç kiralama firmaları örneğin kışın sizden kar lastiği parası olarak günlük 35 TL ile 50 TL arasında fiyat farkı isterse sakın ödeme yapmayınız. Zaten siz kasko için para ödüyorsunuz bir daha neden kar lastiği için gün başına ekstra para veresiniz ki? Oldu olacak bir de ekstra yazın da yaz lastiği parası istesinler.

Ankara rent a car firmalarının avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Biz moral olsun diye önce avantajlarını yazalım. Ankara Esenboğa Havalimanı bir İstanbul Atatürk Havalimanı kadar yoğun olmadığı için rahatlıkla araç bulabilme imkanınız var. Öte yandan İstanbul’da dış hatlarda araba kiralayan birisi bir araç kiralama firmasına ulaşmak için iç hatlara gitmesi gerekebiliyor. Bunun için de Havaş otobüsüyle taa Taksime gidip tekrar Havaşa binip havalimanı iç hatlara gelmesi gerekiyor. Büyük bir havalimanının böyle zorlukları da olabildiği gibi avantajları da var. Seçenek çok. Şimdi verdiğim örneğe bakacak olursak ankarada rent a car firmalarının çoğu havalimanı içinde ve kolay ulaşılabilir olduğu için hem müşteriler hem de firmalar daha avantajlılar. Uçaktan iner inmez hemen arabayı kiralamak istediğiniz ofisi bulabiliyorsunuz. Ankara oto kiralama ucuz mu diye soracak olursanız kısmen evet kısmen hayır. Yani bazı firmalar ellerinde araç azaldıkça fiyatı da arttırıyorlar tıpkı uçak bileti mantığı gibi. Dediğim gibi Ankara havalimanı küçük olması firma sayısının da az olmasından dolayı bazen dezavantaj olabiliyor.

Araba Kiralama Ankara

Ankara oto kiralama şirketleri aslında biraz taktiksel hatalar da yaptıklarını itiraf etmeliler. Şöyle düşünün uçak bileti ile araba kiralama olayı biraz farklı. Uçak biletinizi son anda alırsanız pahalı olabilir ama tüm koltuklar aynı ama araba kiralama olayı biraz farklı. Ellerindeki araç sayısı azalınca fiyatları neden yükselttiklerine anlam veremedim. Zaten müşteri aradığı arabayı bulamıyor ucuz oto kiralama ankara ilinde olacak yere daha da fiyatı yükseltiyorlar. Siz siz olun pahalı fiyata araba kiralamak yerine erkenden arabanızı rezerve ederek çok daha ucuz fiyatlara araç kiralayın. Mesela bir Audi A3 araba 150 TL iken son anda kiralarsanız 250 TL’ye kadar günlük fiyatlara gelebiliyor.

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir