İçeriğe geç

Bireysel Yıllık Araç Kiralama Avantajlı Mı?

Bireysel yıllık araç kiralama mı yoksa araç satın almak mı? diye soruyla karşı karşıya kaldıysanız demek ki sizler uzun vadeli araç kiralamayı düşünüyorsunuz demektir. 3 yıllık araç kiralama fiyatları neredeyse bir arabayı satın almakla eş değerdir. Bu da akıllara aracı alsam mı yoksa kiralasam mı sorusunu beraberinde getiriyor. Peki ne yapmalı? İşte detaylar…

Öncelikle 1 yıllık araç kiralama fiyatları hakkında bilgi verelim. Belki sadece 1 yıllık araba kiralayacaklar da bu yazımızı okuyacaklardır. Şimdi neden araba kiralamak istediğinize bir karar verin. Şirket için mi? Yoksa arabadan hevesinizi almak mı? Yoksa bir çok araba deneyip hangi arabanın size uygun olup olmadığını anlamak mı? Yoksa aracı satın mı alsam kiralasam mı? İlk başta aklınızın karışık olduğunu anlayabiliyorum. Konuya direkt olarak girmek gerekirse eğer bir aracı kiralarsanız ve olur ki biz kazaya karışırsanız sanayi sanayi usta usta gezmek zorundasınız. Ama araç kiralama yıllık ya da aylık hatta günlük dahi olsa siz elinizi avam tabiriyle sıcak sudan soğuk suya sokmuyorsunuz. Tüm bu işlemleri sizin yerinize araç kiralama firması yapıyor. Üstüne üstelik bir de hemen yeni arabayı size tahsis ediyorlar. Yok ben arabayı yatırım amaçlı alacağım diyorsanız bir araç sahibi olarak itiraf etmeliyim ki ben de aracımı o niyetle almıştım ama gel gör ki evdeki hesap çarşıya uymuyor. Arabanın anahtarını sokup marşa bastığınız an aracın değeri düşüyor.

Araç Kiralama Yıllık Diğer Ayrıntılar

Dediğim gibi aracı yıllık kiralarsanız size bir maliyeti olacaktır. Satın alırsanız da bu maliyetlere ek olarak hiç hesapta olmayan maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız. Ama vip araba kiralama konusuna sıcak bakan insanlar çok fazla olacak ki araç kiralama şirketleri özel vip minibüsler bile yapıyorlar. Üstelik bu araçlara şoför hizmeti de veriyorlar. Vip araç şoför hizmeti tahmin ettiğiniz üzere çok daha farklı fiyat tarifesi ile karşımıza çıkıyor. Özetle bir Ford Focus bir aracın bedeli şu an 120.000 TL. Eğer nakit paranız varsa direkt olarak arabayı satın almak çok mantıklı. Aynı arabayı yıllık ya da vip hizmetli kiralarsanız yıllık size maliyeti 25,000 TL ile 45,000 TL arasında olacaktır.

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir