İçeriğe geç

En Ucuz Araç Kiralama Konuları

En ucuz arac kıralama yaparak arabayı satın almaktan nasıl daha ucuza getirilir diye bazı hesaplamalar yaptık. Bir çok zengin araba satın almak yerine en ucuz araç kiralama fiyatlarını kıyaslıyor ve cidden araba satın almıyorlar. İlk başta enteresan gibi gelse de olayın aslı astarını araştırıp ince matematik hesaplamaları yaptıktan sonra bizler de araba satın almak yerine kiralamayı tercih etmeye başladık.

En ucuz araba kiralama şirketleri neden zengin müşterileri severler biliyor musunuz? Çok parası oldukları için mi? Yoksa bu adamların gerçekten zekasına hayran kaldıkları için mi? Şimdi lafı çok uzatmadan konuya girelim. Bugün nereden bakarsanız bakın bir arabanın fiyatı 150-200 bin TL. Bu arabanın fiyatı ile bir yatırım yapsanız size getirisi aylık 5.000 ile 20.000 TL arasında olur. Bir aracın aylık kirası ne kadar 2.500-3.000 TL. Bir iş adamı arabayı satın almak yerine o parayla yatırım yapar parası zaten sabit kalır ve üzerine daha da para koyar. Tüm bunların yanı sıra kiralamış olduğu arabayı da yatırımının getirisiyle ödemiş olur. Zengin işte bu yüzden çok ucuz araç kiralama telaşına düşmüyor. En ucuz araba kiralama fiyatları ne kadar olursa olsun zaten iş adamları vergi mükellefleri oldukları için kiraladıkları arabaların da giderlerini hatta yakıt masraflarını da şirketin giderlerinden düşebiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak aracı satın alsa bir de üzerine aracın değerinin düşeceğini de unutmamak gerekir.

Araç Kiralama Ucuz Mu?

Araba kiralama ucuz mu pahalı mı? gibi sorularla iş adamları muhattap bile olmuyorlar. İsterse araç kiralama ucuz olmasın. Bu adamlar işlerini ciddi şekilde prensipler halinde yoluna koymuş insanlardır. Şimdi bir iş adamı arabayı satın almak yerine 150.000 TL yatırım yapsa aylık 10.000 TL kazansa ve araç kiralama en ucuz fiyat için de aylık 2.500 TL verse zaten bu adam her ay 7.500 TL kar etmiş oluyor. Bu rakamı yıllığa vurduğunuz zaman ise 100.000 TL’ye yakın bir kar elde etmiş oluyor. Bu arada daha adamın cebinde 150 TL daha olduğunu da unutmayınız. İşte araba kiralamak bu yüzden çok mantıklıdır.

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir